Stravování Mateřské školy Velrybka

DEN SVAČINA DOPOLEDNE
Pondělí Chléb pšeničký, Čočková pomazánka, červená paprika, mléko
obsahuje aleg. 1,7
Úterý Meruňkový jogurt, cereálie, meruňky, meduňkový čaj s citronem
obsahuje aleg. 1,7,11
Středa Pšeničný chléb, pomazánka z cottage s pažitkou, okurka, mléko, čaj ovocný
obsahuje aleg. 1,7
Čtvrtek Pudink s piškoty,jablko, rooibos s medem a citronem
obsahuje aleg. 1,7,3
Pátek Pletýnka s lučinou, zeleninová obloha,mléko, čaj mátový s citronem

DEN POLÉVKA OBĚD
Pondělí Kapustová s bramborem    Vepřové nudličky Gyros, zeleninový kuskus
obsahuje alerg.č.1,9    obsahuje alerg.č.1,6,9
Úterý Skleněnka Drůbeží maso  s mandlemi,  jasmínová rýže
obsahuje alerg.č.9    obsahuje alerg.č.1,5,6,8,9
Středa Květáková     Boloňské špagety  se sójovým masem  a sýrem
obsahuje alerg.č.1,3,7,9    obsahuje alerg.č.1,3,6,7,9
Čtvrtek Zelná s klobásou  Pečený losos,  bylinkové máslo,  vařené brambory
obsahuje alerg.č.1,7,9    obsahuje alerg.č.4,7,9,10
Pátek Hovězí s kapáním    Kuřecí medailonky v těstíčku,  bramborová kaše
obsahuje alerg.č.1,3,7,9    obsahuje alerg.č.1,3,7

DEN SVAČINA ODPOLEDNE
Pondělí Domácí muffiny s kokosem, mléko, čaj, broskev
obsahuje aleg. 0
Úterý Skandinávský rohlík, kapiová pomazánka, mléko, čaj ovocný
obsahuje aleg. 1,7,11
Středa Sýrový rohlík s pažitkovým tvarohem, ovocný čaj
obsahuje aleg. 1,7
Čtvrtek Pomazánka z červené řepy,žitný chléb,okurka, čaj meduňkový
obsahuje aleg. 1,7
Pátek Vločková kaše s kokosem a kakaem, banán, čaj meduňkový
obsahuje aleg. 1,7

Seznam potravinových alergenů podléhajících legislativnímu označování dle nařízení 1169/11 EU

1) Obiloviny obsahující lepek– výrobky z nich
2) Korýši a výrobky z nich
3) Vejce a výrobky z   nich
4) Ryby  a výrobky  z nich
5) Podzemnice olejná (arašídy) a výrobky z nich
6) Sójové boby (sója) a výrobky z nich
7) Mléko  a  výrobky  z  něj
8) Skořápkové  plody a výrobky z nich
9) Celer a výrobky z  něj
10) Hořčice a  výrobky z ní
11) Sezamová semena (sezam) a výrobky z nich
12) Oxid siřičitý a siřičitany v koncentracích vyšších než 10 mg, ml/kg, l, vyjádřeno SO2
13) Vlčí bob (LUPINA) a výrobky z něj
14) Měkkýši a výrobky z nich

Dopolední a odpolední svačinky:

Půjde například o ovoce, tvaroh, jogurt, chléb s pomazánkou, a jiné s ohledem na požadavek na vyváženou stravu dle spotřebního koše. Svačinky budou děti dostávat zdarma v rámci školného.

Obědy:

Zdravé a chutné obědy pro nás zajišťuje Školní jídelna U Stadionu, Rychnov nad Kněžnou, která v rámci Rychnovska zajišťuje obědy i pro jiné MŠ a ZŠ.

Obědy jsou vydávány v 11:45 hned po jejich dovozu kompetentní osobou, aby byly dodrženy všechny hygienické normy.

Volbu konkrétního jídla učiní pracovnice zodpovědná za stravování v MŠ dle nutričních potřeb dětí. Rodiče tedy nemohou vybírat pro své dítě jedno ze tří jídel v rámci Školní jídelny RK. Jídelníček dětí musíme sestavovat dle požadavků zákona na tzv. spotřební koš

Spotřební koš!

Ceny obědů pro děti z MŠ jsou v současné době následující:

Děti ve věku 3-4 roky       22 Kč / oběd
  Děti ve věku 5-6 let     24 Kč / oběd
  Děti ve věku 7 let     26 Kč / oběd

Ceny se budou měnit dle růstu vstupů (potraviny, energie, mzdy). A my je budeme vždy aktualizovat a informaci rodičům včas sdělíme. Dovoz jídel bude hrazen ze školného.

Rodiče budou za obědy platit rovnou Školní jídelně RK, s.r.o. převodem z účtu formou inkasa vždy 16. dne v měsíci.

Postup pro přihlášení dítěte ke stravování v rámci MŠ je na stránkách Školní jídelny RK, zde naleznete přihlášku ke stravování s povolením k inkasu pro banku („Přihláška a inkaso“). Dále jsou zde informace ke stažení „Leták nového žáka ŠJ U Stadionu“.

Přihláška k stravování

Odhlašování či změnu frekvence obědů rodiče řeší přímo s pracovnicí Školní jídelny RK. A to formou zaslání emailu vždy do 8:00 daného dne na adresu Ustadionu1229@seznam.cz. Pokud email přijde později, nelze již jídlo na daný den zrušit a jeho cena bude stržena z účtu z inkasa..

V případě nemoci, si lze oběd první den nemoci vyzvednout. Pro tento účel je nutné si v 11:45 přijít do MŠ i s vlastním jídlonosičem. Další dny nemoci je třeba včas odhlásit a na vydání jídla rodičům není nárok.

Pro další případné dotazy ohledně stravování nás kontaktujte emailem, telefonicky nebo osobním setkáním v rámci Dne otevřených dveří (9. dubna 2024) či Zápisu k předškolnímu vzdělávání (7.května 2024).