MŠ Velrybka je komunitní a křesťanskou školkou.

Co to znamená?

Komunitní MŠ velrybka

Komunitní

Chceme zapojit rodiče i prarodiče do chodu a akcí MŠ. Navíc náš Sbor a OD5K10, z.s. nabízí spoustu dalších aktivit, kterých se mohou účastnit děti, rodiče i prarodiče (například rodinné centrum Rybka, volnočasové aktivity pro seniory, tábory pro děti, rodinné a vztahové poradenství, akce pro celou rodinu jako Cesta broučků s lampionky). Chceme dát prostor rodičům jít s námi někdy na procházku, přijít nám říct do školky o své práci nebo děti naučit nějaké zajímavé dovednosti (vaření, pečení, vyrábění, atp.) Rodina a komunita je pro nás důležitou hodnotou!

Křesťanská

Zřizovatelem Mateřské školy Velrybka je Sbor Jednoty bratrské v Rychnově nad Kněžnou. Náš sbor působí v Rychnově již více než 23 let a mnozí jeho členové se angažují v zapsaném spolku OD5K10 a poskytují už více než 20 let různé sociální služby potřebným lidem všech generací bez ohledu na jejich vyznání. To, že školku zřizuje církev neznamená, že je jen pro věřící děti. Naše školka je otevřená všem dětem ve věku 3-7 let bez rozdílu. Založením školky navazujeme na tradici naší církve, Jednoty bratrské, jejíž osobnosti utvářeli nejen naše ale i světové školství. Určitě znáte – Jana Blahoslava a Jana Ámose Komenského. Právě na pedagogický a duchovní odkaz J. A. Komenského chceme navázat i v poskytování předškolního věku.